STATUS BY SHTAMGUTS

Artis Štamgūts – modes dizainers, mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas modes nodaļas docents.
Aktīvi darbojas Latvijas modes industrijas ietvaros kopš 2006. gada. Veido kolekcijas savam zīmolam STATUS BY SHTAMGUTS kā arī sadarbojās ar citiem modes zīmoliem un veido tērpus spilgtākajiem Latvijas mūziķiem.
Konstrukciju un konstrukcijas pielietojumu kā dekoratīvu elementu, var uzskatīt par būtisku dizainera rokraksta iezīmi.

Kolekcijas iedvesmas avots ir normālas drēbes, ko valkā normāli cilvēki. Žaketes no lina vai normālā uzvalka auduma, plecu daļa parasti ir nedaudz par lielu un nošļukusi. Džinsu jakas un vestes. Gaišas vai tumši zilas džinsa bikses ar daudzām detaļām. Nodilušās bikšu kabatas maka vai telefona formā. Bikses jostasvietā ir lielāka izmēra, bet tas jau nekas, visu var savilkt ar jostu, nost jau nekritīs. “Regular fitt” T–krekli, krekli, keponi un tūristu iecienītās zandales. Plati un garumā līdz vai nedaudz zem ceļa šorti. Kā arī audums un tā struktūra kalpo kā iedvesmas avots.

Svarīga kolekcijas sastāvdaļa ir rūtains audums vai arī piegriezuma līnijas un auduma locījums veido rūtis. Kas var būt normālāks par rūtainu audumu!?

Savā ziņā caur iedvesmas avotu un tā interpretācijām vēlos parādīt, ka nekas nav normāls un normālais nepastāv. Tas ir izdomājums, lai sevi attaisnotu, nomierinātu, kā arī padarītu sevi pārāku pār citiem.

Kolekcijas nosaukuma pirmie burti veido saīsinājumu UN. Dažkārt latviešu valodā vārds UN tiek lietots, lai izteiktu vienaldzību, neieinteresētību (nu un, ka tas ir tāds… Un, kas par to…). Tas akcentē kolekcijas iedvesmu, kas nāk no cilvēkiem, kuriem ir vienalga ko viņi un kādās kombinācijās un kādā izmērā velk mugurā.

Neesi normāls, esi ULTRA NORMĀLS!

vairāk

STATUS BY SHTAMGUTS - SS17 "ULTRA NORMAL"